Паспарту — це кольоровий картон, котрий при оформленні твору мистецтва розміщують між рамою та картиною. Маючи багату палітру кольорів та відтінків, паспарту служить інструментом досягнення кольорового балансу картини і рами.

Паспарту дає картині необхідний «простір» та допомагає вирішувати декоративні завдання під час художнього оформлення. Крім того, паспарту захищає папір, на котрому зроблено малюнок, від шкідливого впливу зовнішнього середовища.

Виготовляється паспарту, як правило, з паперу чи картону, в якому вирізається «віконечко». «Вікна» паспарту можуть бути прямокутні, круглі, овальні та навіть багатокутні. Буває, що на одному аркуші вирізають декілька «вікон». Вони вирізаються спеціальними ножами під кутом 45 градусів, створюючи тим самим додаткову декоративну лінію. Зрізи паспарту також бувають найрізноманітніших кольорів та навіть смугасті.

Картон для паспарту являє собою спресовані в 4-5 шарів листи ватману, ззовні покриті кольоровим папером. Для виготовлення паспарту використовується целюлоза, зварена з волокон деревини. Але звичайно це лише скорочений виклад технології створення паспарту. Насправді ж все набагато складніше та специфічніше і навряд чи декілька шарів склеєного в домашніх умовах паперу зможуть замінити професійно створене паспарту, як по якості так і по вишуканості.

Поверхні паспарту бувають не лише кольоровими, а й різними за текстурою : тканина, полотно, стилізація з орнаментами та імітація металів, каменю, мармуру, тощо.